Jak wyczyścić ślady po długopisie ze skórzanej torebki

#skóranaturalna #pielęgnacja #czyszczenie #skórzanatorebka
Kilka centymetrów brakowało, żeby moja ukochana półtoraroczna córcia podpisała się na mojej nowej skórzanej torebce typu nerka. Muszę jej przyznać, że dobrze dobrała kolory - granatowy zawsze podobał mi się w zestawieniu z żółtym :). Na szczęście w ostatniej chwili udało mi się zapobiec nieszczęściu. Ale pomyślałam sobie, że możecie mieć problem śladów długopisu na skórze (nie tylko zostawionych przez dzieci - czasem po prostu same wrzucamy długopis do skórzanej torebki, albo plecaka) - więc opowiem wam jak je usunąć.Skórzana torebka i długopis - jak je rozłączyć


#1 Im szybciej przystąpisz do usuwania plamy - tym większa szansa, że na skórze nie zostanie żaden ślad. Niestety tusz z długopisu wnika nawet w licową skórę, więc dobrze jest wywabić plamę natychmiast po jej powstaniu.


#2 Niektóre długopisu zostawiają na torebce rozmazany ślad (wycieka z nich sporo tuszu). Jeśli tak stało się w Twoim przypadku - zanim zaczniesz wywabiać tusz, który już wniknął w skórę - najpierw usuń jak najwięcej tego, który znajduje się na powierzchni w postaci kropel. Najlepiej jest w tym celu użyć taśmy malarskiej - przyklej jej kawałek do plamy, a taśma wciągnie tusz. Wtedy wystarczy ją tylko odkleić. Jeśli nie masz w domu taśmy - użyj najbardziej miękkiego papieru jaki posiadasz - np. z chusteczki higienicznej. Delikatnie przyłóż do kropli tuszu tak, żeby tusz wsiąkł w torebkę. Nie rozmazuj tuszu na powierzchni torebki.


#3 W tym miejscu docieramy na rozstaje dróg - nowoczesnej i tradycyjnej. Nowoczesna to pisak do usuwania plam z długopisu. Dobrze mieć go w domu, bo nigdy nie wiadomo, kiedy nasza skórzana torebka będzie potrzebowała pomocy. Ale babciny sposób jest równie skuteczny, może tylko nieco mniej wygodny. Potrzebna jest do tego wazelina - nakładamy jej warstwę na zabrudzenie i pozostawiamy na kilka minut. Wazelina jest tłusta i powinna rozpuścić tusz. Po kilku minutach zbieramy wazelinę delikatnym papierem i polerujemy miękką szmatką. Skórzana torebka powinna być już bez skazy.


PS Wazelina kosmetyczna przyda się nie tylko wtedy, kiedy na torebce ze skóry przydarzy się plama z tuszu. Świetnie nadaje się do konserwowania skóry - ale tylko licowej. Nie używaj jej do konserwowania skóry zamszowej.
1,007 wyświetlenia

Butik Emilia Arendt, ul. Piaskowa 3, Kanie Helenowskie, Polska, Unia Europejska

shop(at)emiliaarendt.com, +48 698 394 635

© 2018 - 2020  by Emilia Arendt

Bezpieczne transakcje dzięki

0
  • Czarny Instagram Ikona
  • Polub Emilię na Facebooku
  • Czarny Pinterest Ikona